Januari 2018. Een storm raast over Nederland en laat een spoor van vernieling achter. Ook een deel van de stadionmuur van Go Ahead Eagles moet eraan geloven en sneuvelt. Met de hulp van vele vrijwilligers werd de muur in juli 2019 weer opgemetseld, waarna gistermiddag de ‘finishing touch’ volgde.

Wie binnenkort de route naar De Adelaarshorst bewandelt en daarvoor via de Veenweg de Vetkampstraat inloopt, ziet aan zijn linkerhand elf zwartgranieten panelen die op de muur zijn bevestigd. Stuk voor stuk voorzien van zilverkleurige teksten van typische Eagles-kreten en afbeeldingen van Deventer en De Adelaarshorst.

Initiatiefnemer en roerganger achter het idee om iets heel bijzonders te maken van de vorig jaar opnieuw opgemetselde stadionmuur is Martin Kleine Schaars. “Het beeld van het authentieke stuk stadionmuur dat overeind bleef staan tijdens de januaristorm, wilde ik doortrekken in de nieuwe muur”, zegt de eigenaar van I’M Architecten die in 2015 als architect eveneens verantwoordelijk was voor het ontwerp van de vernieuwbouwde Hoofdtribune en Leo Halle tribune. “Het oude muurgedeelte heeft op een bepaalde hoogte doorkijkjes zitten. Op dezelfde hoogte hebben we op de nieuwe muur de panelen geplaatst.”

En dus vallen er tegenwoordig teksten als ‘D’r an met de lippe’, ‘Biet’m in de rugge’ en ‘De IJssel is van ons’ op de stadionmuur te lezen. Ook zijn de wapens vereeuwigd van gemeenten waar traditioneel veel Eagles-supporters wonen, zoals Apeldoorn, Zutphen, Voorst, Raalte en Olst-Wijhe. Tot grote tevredenheid van Kleine Schaars. “Met deze panelen is de muur helemaal voltooid.”

Twee van de elf panelen zijn gedoneerd door Alex Kroes en Hans de Vroome. Daarnaast wil Go Ahead Eagles de twaalf donateurs van de negen andere panelen ontzettend bedanken voor hun bijdrage en de mogelijkheid om ‘Project Stadionmuur’ tot een succes te maken:

 • Cerealia Trading
 • DVV Go-Ahead
 • Hartholt Olie
 • Henko Meijer
 • Joop de Jonge
 • Loodgietersbedrijf M. Kramer
 • Paul van Gurp
 • Pim Oostendorp
 • Rabobank Salland
 • Retrobridge
 • Solid Partners
 • Vreedeveld Isolatie

De supportersvereniging heeft hieraan bijgedragen door Martin te ondersteunen met de organisatie van de herbouw.
Tijdens de herbouw faciliteerde de supportersvereniging de metselaars, de oppermannen en overige vrijwilligers. Elke keer werd er gezorgd voor koffie, een goede lunch en de naborrel.
Ook werd de onthulling van de panelen omlijst door een feestelijke borrel.

Een video van het plaatsen van de panelen en een sfeerimpressie van de onthulling is hieronder te zien.