In het met ruim 8000 toeschouwers (Gemeente Emmen sponsorde 5000 kaarten) goed bezette maar met uitzondering van het uitvak sfeerloze Unive stadion in Emmen, heeft Go Ahead Eagles ook haar vierde wedstrijd in het seizoen in winst weten om te zetten en haar koppositie op de ranglijst zelfs versterkt. Het jonge Emmen van trainer Harry Sinkgraven, met een groot arsenaal aan Heerenveen talenten, kon het de mannen van Andries Ulderink niet echt moeilijk maken. De gehele eerste helft werd gedomineerd door onze jongens en werden er enkele mogelijkheden gecreeerd waarbij met echter verzuimde om de verdiende voorsprong te pakken.  Koen van der Biezen was dicht bij de openingstreffer na een fraai schot uit de draai en Timon van Leeuwen  was tweemaal ongelukkig vanuit de tweede lijn. Rust 0 – 0.

Na de thee  veranderde weinig aan het spelbeeld. Na een eerste speldeprik van de thuisclub was het Halil Colak die de +/- 150 meegereisde supporters in vervoering bracht. Na een vloeiende aanval ronde hij een tikje breed van de ‘koning van de assist’, Patrick Gerritsen bekwaam af. 0 – 1. Evenals in de thuiswedstrijd tegen De Graafschap weigerde Go Ahead vervolgens de wedstrijd in het slot te gooien waardoor het risico op een ‘balletje dat zomaar verkeerd kan vallen’ aanwezig bleef.  Emmen bleef echter zijn best doen de ‘0’ op het scorebord te houden onder het aanzwellende geluid vanuit het uitvak, ‘wij staan bovenaan’. 12 uit 4 ….., we hebben wel eens een mindere seizoensopening gehad.