In tegenstelling tot eerdere berichten geldt er voor deze wedstrijd helaas toch weer een clubcardverplichting. Daardoor kunnen alleen seizoenkaart- en clubkaarthouders van Go Ahead Eagles bij Primera Ticketbox kaart(en) kopen (maximaal 4 per SCC of CC); Voor supporters van FC Volendam geldt een verplichte buscombi. Zij kunnen zich hier voor inschrijven bij FC Volendam. 

‘Heel’ Volendam komt

Martijn Hegeman, Algemene zaken & Veiligheid van Go Ahead Eagles, verwoordt de beslissing aldus: ‘Deze wedstrijd is besproken in het veiligheidsoverleg. Kijkend naar de onderlinge verhoudingen en de aantallen die Volendam normaliter meeneemt is vooraf gekozen voor een A-wedstrijd inclusief bijbehorend kaartregime (geen cc-verplichting). De afgelopen dagen is veelvuldig contact geweest met Volendam en zij geven aan dat “heel” Volendam deze wedstrijd wil bezoeken indien het de kampioenswedstrijd wordt.’

Gescheiden supportersstromen

‘Om de supportersstromen te kunnen scheiden en om de wedstrijdorganisatie goed in te vullen zijn wij allen (dus GAE, politie en gemeente) van mening dat we de supportersstroom van de bezoekende club moeten “stroomlijnen”. Dit betekent dan al snel dat ze met bussen naar het stadion moeten komen. Het is voor ons niet mogelijk om in de buurt een parkeerplaats in te richten waar ze met auto’s naar toe kunnen rijden. Op het moment dat de bezoekende supporters met bussen komen moeten wij er een cc-verplichting aan hangen bij Ticketbox. Bij verkoop aan de stadionkassa’s geldt een legitimatieplicht.’