Joop Gall wordt de nieuwe trainer van Go Ahead Eagles. Gall volgt het komend seizoen Andries Ulderink op, die naar De Graafschap vertrekt. Gall, de huidige trainer van divisiegenoot BV Veendam, tekent voor twee seizoenen in De Adelaarshorst.
 
Go Ahead Eagles is zeer content met Joop Gall. ‘Hij was onze eerste kandidaat, omdat hij perfect past in onze profielschets’, aldus Marc Overmars, commissaris voetbal van de club. ‘Hij is een teamspeler die veel waarde hecht aan het collectief en kan een elftal smeden. Dat hij heeft in de afgelopen jaren bij BV Veendam bewezen. Daar heeft hij met bescheiden middelen maximaal gepresteerd, ook in de moeilijke jaren die de club had. Daarnaast is Joop Gall een trainer die past bij een volksclub als Go Ahead Eagles. Hij staat voor strijd, beleving en aanvallend voetbal.’
Joop Gall is blij met zijn nieuwe club. ‘Voor mij kwam het telefoontje van Marc Overmars als een welkome verrassing. Er zijn drie clubs in de Jupiler League waar ik graag wilde werken en Go Ahead Eagles stond bovenaan dat lijstje. Go Ahead Eagles is een mooie club met traditie, is stabiel en heeft een geweldig stadion midden in een volksbuurt. Doet me een beetje denken aan het oude Oosterpark Stadion van FC Groningen. Belangrijker is dat Go Ahead Eagles een club is met een goed plan en ambities. Dezelfde ambities die ik als trainer ook heb.’
Joop Gall (47) heeft een behoorlijke staat van dienst in het betaalde voetbal. In het seizoen 1983-1984 debuteerde hij als speler voor FC Groningen. Tevens kwam de verdediger uit voor BV Veendam en SC Heerenveen. Hij speelde 383 wedstrijden in het profvoetbal, waarin hij 36 doelpunten maakte. Bij FC Groningen begon hij ook zijn loopbaan als trainer in het betaalde voetbal, maar na vier jaar assistent-trainer te zijn geweest bij de ‘voetbaltrots uit het noorden’, stapte hij in 2005 over naar BV Veendam, waar hij nu aan zijn zesde en laatste seizoen bezig is als hoofdtrainer. Met BV Veendam haalde hij twee keer de play-offs: in 2006-2007 (waarin zijn ploeg GA Eagles in de eerste ronde uitschakelde) en in het huidige seizoen, waar zijn ploeg op basis van de stand van de ranglijst al zeker is van de promotieronde.