Dinsdagavond werd Go Ahead Eagles uitgeschakeld in de derde bekerronde tegen Willem II. In eigen huis kon de ploeg van Demmers niet echt een vuist maken tegen de eredivisionist die met een 0-2 zege huiswaarts keerde.

Go Ahead Eagles wilde zo graag het cupfighter effect in eigen huis. De ingrediënten waren aanwezig: Ongeslagen thuisstatus en tegen een Willem II die door een moeilijke fase gaat.

MOGELIJKHEDEN
In de beginfase had de thuisploeg het bijzonder moeilijk en leek het door de knieën te gaan. Met veel bewegende mensen kreeg de defensie er maar geen grip op. De buitenspelers Van Overbeek en Van Ewijk moesten veelvuldig  achter hun directe tegenstander aan. Het leverde enkele goede mogelijkheden op voor Willem II, echter Zwarthoed was een uitstekende sta-in-de-weg.

SPELHERVATTINGEN
Na zo’n twintig minuten spelen stond het defensief goed en was er schade opgelopen, echter het creëren van kansen was een brug te ver. Slechts uit spelhervattingen konden de Eagles gevaarlijk worden. Na de rust leek hetzelfde spelbeeld terug te keren, maar veel eerder dan de eerste helft stond het goed en leek het spel op en neer te gaan.

OPENINGSGOAL
Echter toen de Deventerploeg zich nadrukkelijk voor doelman Lamprou meldde viel het doelpunt aan de ander zijde. Damen tructe Falkenburg en zag zijn schot gekeerd. Uit de corner kopte Vriends op de deklat. Even later viel de openingsgoal aan de andere kant: Zivkovic zette deze op zijn naam. De Ajax huurling verlengde de inzet van Falkenburg op het randje van buitenspel.

CHARGES
Go Ahead leek geslagen , temeer de uitbraken hard werden aangepakt door de Tilburgers. Nijhuis had misschien wel rood moeten geven op charges van Wuijtens en Falkenburg. Laatstgenoemde draaide niet veel later handig weg in de Deventer defensie en stelde Zivkovic in staat de 0-2 aan te tekenen.

SLOTOFFENSIEF
Het slotoffensief met vijf spitsen bracht geen soelaas, Kowet kwam tekort om Willem II te doen kantelen. Demmers zag zijn ploeg goed herstellen na de moeizame openingsfase: “We konden er in het begin niet goed de druk op krijgen”. De trainer wilde zijn ploeg dolgraag meten met een eredivisionist: “In 2e helft ging het wat meer over en weer en derhalve hebben we ons toen wat meer kunnen meten met hen”.

KNULLIG
Demmers gaf aan dat een treffer halverwege de tweede helft beslissend zou zijn: “Bart kopt op de lat en aan de andere kant valt hij…” De trainer liet Robin van der Meer debuteren ten faveure van Kenny Teijsse: “Hij paste beter in dit duel”.  De Hagenees deed het uitstekend en baalde flink na afloop: “Het geluk zat er vandaag niet in, zij maken knullig wel die treffer”

Robin vd Meer
Dennis Demmers

Met dank aan Erik van Luttikhuizen